środa, 29 stycznia 2014

World cup 1986 Mexico

Michel: 1825-1832
Ten arkusik został wydany przez Argentyne 08.11.1986 o wartości nominalnej 0.75p x 8 . Zaprojektowany przez Revista El grafico i drukowany przez Casa de Moneda , upamiętnia Puchar Świata w Meksyku w 1986. Drukowane przy użyciu litografii offsetowej z perforacją 13.5 x 13.5

Photographic miniature sheet was issued by Argentina on 11/08/1986 with a face value of 0.75p X 8.  The issue, designed by Revista El Grafico and printed by Casa de Moneda, commemorates the 1986 World Cup in Mexico Winners.  It was printed using Offset Lithography with a perforation of 13.5 X 13.5.

Na górnym zdjęciu przedstawiona jest Reprezentacja Argentyny - Mistrzowie świata z 1986 roku z meksyku. Na dole ukazany jest fragment obrazu meczu ćwierćfinałowego Argentyna - Anglia, który zakończył się wynikiem 2:1 dla Argentyny. Na znaczku widać sześciu zawodników. Tymi zawodnikami są Maradona, który strzela drugą bramkę drużynie angielskiej w 54 minucie. Pierwsza bramka padła w 51 minucie. Wracając do zawodników od lewej strony widać: Argentyna - (11) Jorge Valdano, (7) Jorge Burruchaga, (10) Diego Maradona. Anglia: (2) Gary Stevens, (6) Terry Butcher, (1) Peter Shilton. Honor drużyny angielskiej uratował Gary Lineker, który to w 81 minucie strzelił bramkę honorową dla ekipy angielskiej. Gary Lineker został również królem strzelców Mistrzostw Świata, które odbywały się w 1986 w Meksyku. Jego dorobek bramkowy wynosił 6 trafień.

Michel: 833-1840

Na górnym zdjęciu możemy zauważyć fragment meczu finałowego Mistrzostw świata w 1986 roku. Finał rozgrywany było pomiędzy ekipami z Argentyny i RFN. Mecz ten był rozgrywany na tym samym obiekcie co mecz ćwierćfinałowy pomiędzy ekipami Argentyny i Anglii czyli na Estadio Azteca. Na zdjęciu widać trzech zawodników są nimi: obrońca RFN Hans Peter Briegel, bramkarz ekipy RFN Harald Schumacher oraz zawodnik Argentyński Jorge Luis Burruchaga, który oddaje celny strzał w 83 minucie dający Argentynie prowadzenie 3:2. Takim też wynikiem zakończył się ten finał a Argentyna po raz drugi została najlepszą drużyną na świecie. Na dolnym planie ukazany jest Maradona wznoszący Puchar Świata.

Jeśli chodzi o Reprezentację Polski to można powiedzieć w wielkim skrócie ”że nie było ciekawie”. Nasza ekipa  znajdująca się w grupie F zdołała wygrać tylko jeden mecz ! Jedynym zwycięskim meczem na tym turnieju był mecz z Portugalią, która przegrała z nami 1:0 po golu Włodzimierza Smolarka w 68 minucie. Reszta to porażki w dodatku wysokie tzn. 0:3 z Anglią po hattricku  Garego Linekera oraz „koniec marzeń i złudzeń” czyli  1/8 finału z Brazylią 4:0 ! W takim stylu zakończyliśmy te mistrzostwa.

Z ciekawostek można dodać, że pierwotnie gospodarzami mistrzostw świata w 1986 roku miała być Kolumbia. Jednak mistrzostwa odbył się w Meksyku z powodu wycofania się Kolumbijczyków. W przeciągu 16 lat mistrzostwa odbyły się po raz drugi w Meksyku.